Projekti

Na doktorskom studiju Glotodidaktika, aktivno sudjelovanje studenata u istraživačkim projektima predstavlja ključni aspekt obrazovanja. Studenti su potaknuti da se uključe u različite projekte, gdje mogu primijeniti svoje znanje i vještine, te doprinijeti razvoju glotodidaktike.

Aktivno sudjelovanje

Svaki student podnosi izvještaj o svom radu na projektu, uz potvrdu voditelja projekta koja uključuje vrstu posla i broj utrošenih sati. Ova praksa omogućava studentima da se reflektiraju na svoje iskustvo i postignuća.

Jedan od obaveznih projekata za studente je sudjelovanje u istraživanju glotodidaktičkog nazivlja što pruža priliku za dublje razumijevanje terminologije i koncepata unutar glotodidaktike, te doprinosi razvoju znanstvene zajednice.

Radom na istraživačkim projektima, studenti razvijaju svoje istraživačke vještine i kompetencije te na ovaj način mogu steći ukupno do 15 ECTS bodova.

Aktualni istraživački projekti

U okviru studija, nastavnici provode razne istraživačke projekte na koje se studenti mogu prijaviti za sudjelovanje. Ovi projekti obuhvaćaju različite aspekte glotodidaktike i pružaju studentima priliku za praktično iskustvo i suradnju s iskusnim istraživačima.

Popis trenutno aktivnih projekata bit će redovito ažuriran, a studenti su pozvani da se prijave i uključe u projekte koji ih zanimaju.

CLIL Network for Languages in Education

dr.sc. Julia Hüttner, red. prof.

dr. sc. Lidija Cvikić, red. prof., MC

Opis projekta: Cilj projekta je istražiti inovativne metodologije u učenju jezika, povećati integraciju digitalnih alata u obrazovne prakse te potaknuti suradnju među istraživačima i edukatorima diljem Europe. Očekivani rezultati uključuju razvoj sveobuhvatnog okvira za digitalno obrazovanje jezika, objavljivanje istraživačkih nalaza u akademskim časopisima i stvaranje mreže profesionalaca posvećenih unapređenju obrazovanja jezika.

Trajanje projekta: 6.10.2022. – 5.10.2026.

Mogućnosti sudjelovanja: istraživačka suradnja i sudjelovanje na konferencijama.

Preduvjeti: pozadina u obrazovanju jezika ili srodnim područjima, kao i interes za digitalne alate i metodologije u podučavanju.

Način prijave: zainteresirani kandidati trebaju poslati životopis i kratku izjavu o interesu voditeljici projekta.

ACIIS – Academy for creative, innovative and inclusive schools

dr. sc. Lidija Cvikić, red. prof.

Opis projekta: Cilj projekta je razviti kreativne, inovativne i inkluzivne pristupe obrazovanju koji će poboljšati iskustva učenja za sve učenike. Očekivani rezultati uključuju stvaranje resursa koji će podržati učitelje u primjeni inovativnih metoda podučavanja, kao i jačanje zajedničkog učenja i razmjene iskustava među školama.

Trajanje projekta: 15.6.2023. – 14.6.2026.

Mogućnosti sudjelovanja: istraživačka suradnja i sudjelovanje na konferencijama.

Preduvjeti: studenti zainteresirani za obrazovne inovacije

Način prijave: zainteresirani kandidati trebaju poslati životopis i kratku izjavu o interesu voditeljici projekta.